CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Salı günü TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanı koltuğunu işgal eden zattır.

Versin mahkemeye, ispat edeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu'nun kullandığı bu ifadelerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, avukatı aracılığıyla 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız, başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleriyle etkili mücadelenin öncüsüdür.

Bu gerçek, hangi siyasi görüşten olursa olsun, akıl ve vicdan sahibi herkesin takdir ettiği ve edebileceği bir gerçektir. FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmak, hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek, klasik bir FETÖ taktiğidir ve ancak örgütün amaçlarına hizmet etmektedir" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN AVUKATI DUYURDU
Bu ifadenin üzerine Erdoğan'ın avukatlarından Hüseyin Aydın, CHP liderine 250.000 liralık dava açıldığını duyurdu.

Aydın, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu mesajları paylaştı:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleriyle etkili mücadelenin öncüsüdür. Bu gerçek, hangi siyasi görüşten olursa olsun akıl ve vicdan sahibi herkesin takdir ettiği ve edebileceği bir gerçektik.

FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmak hele hele FETÖ ile ilişkilendirmek klasik bir FETÖ taktiğidir ve ancak örgütün amaçlarına hizmet etmektedir. FETÖ dahil tüm terör örgütlerinin mağlup edildiği bir Türkiye’nin inşasında Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinin ne kadar hayati olduğu izahtan varestedir.

Bu liderliğin haksız ve mesnetsiz ithamlarla yıpratılmaması ülkesini seven herkesin ortak sorumluluğu olmalıdır."